Ohio University - Home

Place Holder
Student Leadership Awards Ceremony
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
  • Student Leadership Awards 2013: Image
Thumbnail panels:
Now Loading

 

Academic Team
Presented by: Nina Queen
James Travis Shope President, Division I Captain
Patrick Whitworth Treasurer
All KCQRL Division I Team Graduate

ACTION Psychology Club
Presented by: Dr. Kristi Barnes, Nina Queen, and Ron Sims
RachelLee Banfield Vice President
Changley Copley-Kitts Secretary
Tiffany Cornwell Graduate
Jenny Gilmore Graduate
Ashley McDougal Treasurer
Christina Scott Graduate
Heather Sloas Graduate
Kelly Thornsbury Graduate
Hannah Wilkes President
Tiffany Williams Public Information Officer

OUS Gaming Club
Presented by: Dr. Haley Mitchell Haugen
Zack Knipp President
Ethan Martin Treasurer
Allie Rigsby Vice President

English Department
Presented by: Dr. Haley Mitchell Haugen
Michelle Bentley English Minor

Literature Club
Presented by: Dr. Haley Mitchell Haugen
Jessica Conley President

Kappa Delta Pi
Presented by: Dr. Suzanne Nichols
Chandra Cooke Treasurer
Alison Crace Graduate
Michelle Dotts President
Breanna Perkins Vice President
Cody Quillen Secretary
Tinessa Williams Graduate

Student Nurses Association
Presented by: Ginger Hardy
Hope Morgan President

OUS Art Collaborative
Presented by: Tom Suter
Ben Dean Secretary
Mike Delawder Vice President
Interim President
Laura Moore Treasurer

Athens School of Art Undergraduate Juried Exhibition
Presented by: Tom Suter
Samantha Aylor Winning Entry
Kelsey Dillow Director’s Award
David Gilbert President’s Award
Nathan Hall Winning Entry
Deborah Virgin Winning Entry

OUS Equestrian Team
Presented by: Bradie Chapman
Rebekah Green Intermediate Horsemanship:
Regional Qualifier
Intermediate Horsemanship:
Semi-Final Qualifier

Caleb Roberts Open Reining:
Regional Qualifier
Open Reining:
Semi-Final Qualifier
Open Reining:
National Qualifier

Jesse Webb Beginner Horsemanship:
Regional Qualifier